Pálháza - Kőkapu
Pálháza Kisvasút
Pálházáról indul az ország legrégebbi keskeny nyomközű erdei vasútja, amely 1888 óta működik. A kisvonat szerelvénye jelenleg Pálháza - Kőkapu - Rostalló között szállítja a turistákat
Pálháza - Perlitbánya
Magyarország egyetlen perlitbányája Pálházán található. A pálházai perlitbánya 1959 óta működik. Közvetlenül a bánya melletti előkészítő üzemben történik a perlit őrlése, szárítása és osztályozása
Ha ezt az ásványt hevítik, a benne lévő víz felforr, és a szemcsék felfúvódnak. Ezt a könnyű, levegős anyagot nagy mennyiségben használja fel az építőipar hőszigetelésre, a mezőgazdaságban pedig talajjavításra, a földkeverékek lazítására használják.
A Perlitmúzeum Európa egyetlen olyan ásványmúzeuma, ahol a perlit ilyen sokféle feltalálási formájában tekinthető meg. A kiállításban szerepel bányászásának, feldolgozásának bemutatása ill. a készülő félkész- és késztermékek széles skálája.
Pálházán a Hegyközi Vadászati Múzeumban a látogató a falakon mintegy nyolcvan vadászati trófeát láthat. Az első pillantásra szembeötlik, hogy az igen gyenge agancsoktól kezdve, végül egy kapitális bika agancsához jut el. A kiállítás Rácz Sándor, nyugalmazott fővadász négy évtizedes, igen gazdag szakmai pályafutásának áttekintésére ad lehetőséget.
A tárolókban a vadászati szakirodalom nagyjainak néhány jelentős könyve, a magyar vadászati szak- és szépirodalom mellett Rácz Sándor szakfolyóiratokban, elsősorban a Nimródban, de a Wild und Hund német vadászújságban is megjelent cikkei találhatók.
Kőkapu - vadászkastély
„A csodálatos völgyben haladva lélegzetelállító látvány tárul a szem elé, érkezzünk bár autóval, motoron, kerékpáron, gyalog - vagy a több mint száz éve épült erdei kisvasúton. A hangulatosan kanyargó út a tóhoz visz, partján megállva megcsodálhatjuk a múlt század közepén a sziklára épített vadászkastélyt (alatta a kisvonat alagútjával), amely szinte őrzi a magasból a vidéket. A kilátóból belátható a völgy mindkét oldala.
Ez a vidék a Károlyiak korában, majd századunk első felében felkapott vadászhely volt, megfordult itt több állami vezető is. Napjainkban nemcsak a vadászok kedvenc helye, hanem azoké is, akik a csendet, a tiszta, békés természetet szeretik, az erdei sétákat, a patak csobogását.”